Пари |
І зміна |
ІІ зміна |
ІІІ зміна |
І пара |
9.00 – 10.20 |
14.00 – 15.20 |
17.10 – 18.30 |
ІІ пара |
10.30 – 11.50 |
15.30 – 16.50 |
18.40 – 20.00 |
ІІІ пара |
12.10 – 13.30 |
|
|
Головний приз - гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ.
Наразі відкрито 9 номінацій:
27 000 грн. - https://lukashuk.com.ua/scholarship/ (запитання та роботи надсилати на пошту: lukashuk.dc@gmail.com)
30 000 грн. - https://autoclav.com.ua/scholarship (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship@autoclav.com.ua)
17 000 грн. - https://kyiv.repair/soczialnaya-programma-scolarship-ot-scz-kiev-remont.html (запитання та роботи надсилати на пошту scholarship - scholarship@kyiv.repair)
21 500 грн - https://nadomu.kiev.ua/start-programmyi-scholarship-ot-kompanii-remont-na-domu.html (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship@nadomu.kiev.ua)
20 000 грн. - https://renix.com.ua/scholarship/ (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship@renix.com.ua)
44 000 грн. - https://www.lumident.kiev.ua/sotsialnaja-programma-scholarship (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship@lumident.kiev.ua)
30 000 грн. - https://i-fix.ua/education/ (запитання та роботи надсилати на пошту: Scholarship@i-fix.ua)
18 000 грн. - https://seoquick.com.ua/scholarship-ua/ (запитання та роботи надсилати на пошту: lily@scholarship.events обо через форму зворотнього зв'язку)
500 EUR - https://wellcoinpay.com/scholarship-program/ (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship@wellcoinpay.com)
Участь повністю безкоштовна.
Оплачується навчання в усіх закладах, як приватних, так і державних, а також прагнемо знайти талановитих молодих спеціалістів.
30 жовтня в Маріуполі відбувся Форум Єдності, в якому взяли участь ректор Маріупольського державного університету, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов, перший проректор МДУ, професор Олена Булатова і проректор з міжнародних зв'язків, радник голови Донецької обладержадміністрації, професор Микола Трофименко.
На форумі виступили Президент України Володимир Зеленський, Міністр інфраструктури Владислав Криклій, Міністерка освіти і науки Ганна Новосад, Міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда, Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський, журналісти й експерти.
У рамках секції «Дорога додому. Проект повернення громадян» виступив секретар Маріупольської міської ради Степан Махсма. Під час обговорення Костянтин Балабанов подякував міській раді за підтримку внутрішньо переміщених осіб, зазначивши, що в університеті працює чимало викладачів, які переїхали з тимчасово окупованих територій Донбасу й отримали службове житло. Також ректор додав, що у Маріупольському державному університеті навчається понад 200 студентів-переселенців.
30 жовтня у Волновасі відбувся Ярмарок професій «День кар’єри». Організаторами заходу виступили Волноваський районний центр зайнятості й Управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Волноваської райдержадміністрації.
Маріупольський державний університет представляли заступник відповідального секретаря, керівник освітнього центру «Донбас-Україна» МДУ В’ячеслав Кудлай, методист Центру довузівської підготовки та роботи з іноземними студентами Валерія Білоусова.
Факультети і спеціальності представляли завідувач кафедри італійської філології, доцент Ганна Трифонова, завідувач кафедри української філології, доцент Ірина Мельничук, старший викладач кафедри слов'янської філології та перекладу Юлія Голоцукова, асистент кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Вікторія Сенатосенко.
Представники університету розповіли присутнім про переваги навчання в МДУ та спеціальності. Під час індивідуального спілкування школярі дізналися про організацію навчального процесу в університеті і курси підготовки до ЗНО і вступу до закладів вищої освіти.
29 жовтня Молодіжний форум «Кожне завтра розпочинається вже сьогодні», який проходить на базі Маріупольського державного університету, відвідав Президент України Володимир Зеленський. Цього дня учасники форуму презентували розроблену ними молодіжну стратегію «Україна 2030: країна, в якій ми хочемо жити».
500 молодих людей з усіх регіонів України, а також із Криму і тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей виробили власне бачення пріоритетів розвитку держави у п’яти основних напрямах: приватне підприємництво, освіта і виховання, охорона здоров'я і здоровий спосіб життя, національна безпека та оборона країни, наука та інновації.
Презентація пропозицій за кожним напрямом тривала не більше п’яти хвилин. Президент України високо оцінив напрацювання молоді.
Я дуже хотів би, щоб у нас була вся така країна. Я маю на увазі, щоб усі люди були заряджені такою енергією, яка є у вас. А для того, щоб у нас була така енергія, ми повинні з вами спілкуватися, повинні розуміти, що треба нашій країні, а країні треба одне – щоб такі люди, як ви, отримали нормальну освіту, були такими ж талановитими, вільними і нікуди не їхали,
– Володимир Зеленський.
Теплі слова прозвучали на адресу Маріупольського державного університету і його ректора, професора, Почесного Генерального консула Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтина Балабанова.
Молодіжний форум проводився у рамках Інвестиційного форуму «Re: Think Invest in Ukraine», який проходить під егідою Президента України.
На презентації були присутні поважні гості: Тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор, Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад, Міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський, президент Світового конґресу українців Павло Ґрод та інші.
За підсумками презентації деякі проєкти отримали підтримку профільних міністерств, зокрема, Міністерство культури, молоді та спорту України виділить грант молодіжній команді, яка запропонувала створити мережу музеїв доповненої реальності.
28 жовтня викладачі і студенти факультету грецької філології та перекладу Маріупольського державного університету взяли участь в урочистому західі з нагоди Дня «Охі» і 75-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників, який проходив у грецькому культурному центрі «Меотіда».
День «Охі» відзначається в усіх країнах світу, де є грецька діаспора. 28 жовтня 1940 року італійський диктатор Беніто Муссоліні висунув грецькому уряду ультиматум із вимогою дозволити італійським військам зайняти територію Греції, на що грецький народ одностайно відповів «Ні» («ОХІ») і вступив у нерівну боротьбу з ворогом.
За традицією на початку заходу прозвучали гімни Греції та України. З вітальним словом до присутніх звернулися Генеральний консул Греції в Маріуполі Грігоріос Тассіопулос, голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи, голова благодійної організації «Фонд Бумбураса» Пантелеймон Бумбурас та проректор з науково-педагогічної роботи МДУ, доцент Ірина Петрова.
Присутні відзначили героїзм українського і грецького народів, які мужньо виступили проти фашистських загарбників та відстояли своє право жити у вільній країні, і вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих у Другій світовій війні і тих, хто сьогодні віддає життя, боронячи незалежність України.
У концертній програмі взяли участь вихованці дошкільної групи Маріупольського товариства греків, учні музичної школи, маріупольських загальноосвітніх шкіл №№ 8, 47, танцювальні коллективи грецького танцю Маріупольського товариства греків, школи №8 та зразковий чоловічий ансамбль грецького танцю «Зорба». Творчі номери підготували студенти МДУ під керівництвом викладачів-філологів із Греції Ефі Макрі та Аргіріса Нікаса.
Читайте також: МДУ вперше відвідав Генеральний консул Греції в Маріуполі Грігоріос Тассіопулос
Маріупольський державний університет оголошує прийом робіт для участі у ХVI Конкурсі літературних перекладів «ПереКЛАДач». Конкурс проводиться студентським науковим товариством «ПереКЛАДач» і кафедрою слов’янської філології та перекладу за сприяння кафедр культурології та інформаційної діяльності, італійської філології, грецької філології та перекладу, а також наукової бібліотеки МДУ.
До участі запрошується учнівська та студентська молодь, яка може проявити себе у перекладі поезії та прози з української, російської, польської, англійської, італійської, грецької мов.
Конкурсні завдання націлені на розвиток творчих здібностей учасників і формування в них перекладацької інтуїції. Традиційно складне завдання постане перед авторами перекладу поетичних творів – вони працюватимуть над збереженням ритму, рими та стилю оригіналу, відтворенням особливих нюансів настрою та характеру ліричного герою.
Прийом конкурсних робіт триватиме до 27 лютого 2020 року. Підбиття підсумків конкурсу відбудеться 27 березня.
Заявка на участь і вимоги до оформлення робіт
Завдання за номінаціями
Конкурсні роботи надсилайте на електронну адресу eleonora.rassel@gmail.com або n.gaidik@mdu.in.ua.
За додатковою інформацією звертайтеся за телефонами: 098-312-03-70, 050-34-882-34 (Неллі Анатоліївна)
Читайте також: Отримайте грант на оплату навчання у рамках програми Scholarship в Україні (подача робіт – до 20 листопада)
28 жовтня на базі Маріупольського державного університету відбулося офіційне відкриття Всеукраїнського молодіжного форуму «Кожне завтра розпочинається вже сьогодні». Захід проводиться в рамках Інвестиційного форуму «Re: Think Invest in Ukraine», який проходить під егідою Президента України Володимира Зеленського.
Молодіжний форум організований за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Української академії лідерства та Маріупольської міської ради. Його учасниками стали понад 500 молодих людей із 24 областей України, а також з АР Крим і тимчасово окупованих територій Донеччини та Луганщини, в тому числі понад 80 студентів МДУ. 300 учасників прибули до Маріуполя на новому брендованому потягу «Творимо себе – творимо Україну», який перебував у дорозі рекордні 15 годин.
На відкритті форуму виступили керівник Української академії лідерства Роман Тичківський, директор з питань комунікації проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» Віра Ілляш та ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов.
Ви тут, тому що вам не байдуже, де ми будемо жити через 10, 15, 20 років. Вам доведеться стикатися з новими викликами, але, зважаючи на те, що ми бачимо сьогодні, і розуміючи стан речей, ми певні речі можемо проєктувати і прогнозувати, а отже і допомогти вам краще підготуватися до майбутнього, в якому ви будете ключовими людьми,
– Роман Тичківський.
Цей захід переконливо доводить важливу роль, яка відіграє сучасна молодь у процесі розвитку та реформування України. Щиро зичу вам успіхів у реалізації всіх намічених планів!
– Костянтин Балабанов.
Метою заходу є сприяння розширенню світогляду учасників, підвищенню рівня залученості до суспільно-творчих процесів, зокрема формуванню спільного бачення розвитку країни сьогодні та в майбутньому.
У рамках форуму школярі та студенти розроблятимуть молодіжну стратегію «Україна 2030: країна, в якій ми хочемо жити», яку презентуватимуть Президенту України Володимиру Зеленському і Тимчасово повіреному у справах США в Україні Вільяму Тейлору вже завтра, 29 жовтня.
Молодь окреслить пріоритети для п'яти основних галузей: приватного підприємництва, освіти і виховання, охорони здоров'я та здорового способу життя, національної безпеки та оборони країни, а також науки та інновацій. За кожним із цих напрямів протягом дня працювала окрема група учасників, яка досліджувала галузь на прикладі маріупольських організацій та обговорювала перспективи її розвитку під час стратегічних сесій, які проходили на базі МДУ.
Напрям «Наука та інновації: Україна - IT країна» передбачав екскурсію Маріупольським держуніверситетом. Молодь побачила Науково-дослідний екологічний центр, лабораторію інформаційної та кібернетичної безпеки, центр Балто-Чорноморських регіональних студій, Інформаційний центр ЄС, інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», Інститут українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень, бібліотеку елліністичних студій імені Костянтиноса Левендіса, італійський та польський культурні центри.
Наразі тривають засідання стратегічних секцій. Також на сьогодні в учасників запланована зустріч із Міністром культури, молоді та спорту України Володимиром Бородянським.
Друге жовтневе засідання студентського інтернаціонального гуртка «Encounters» на факультеті грецької філології та перекладу Маріупольського державного університету відвідав американський підприємець Руслан Шалаєв.
Запрошений гість є випускником Університету штату Нью-Йорк у Бінгемтоні та генеральним директором успішних компаній «Vesedia» та «iHub MD» у штаті Конектикут. Своїми досвідом та знаннями Руслан Шалаєв ділився зі студентами спеціальностей «Переклад (англійська)», «Міжнародні відносини» та «Міжнародні економічні відносини».
Під час зустрічі бізнесмен розповів як знайти цільову аудиторію для стартапу, розробити бізнес-проєкт, а також поділився досвідом ведення бізнесу, у якому він працює вже більше 15 років. Студенти із зацікавленням слухали, ставили питання, розповідали про власні напрацювання у сфері підприємництва. Окрім іншого, присутні дізналися багато нової англомовної економічної лексики.
Кафедра теорії та практики перекладу МДУ підтримує ділові відносини з Русланом Шалаєвим не перший рік. Як результат, на підставі угоди про співпрацю студенти мають можливість проходження перекладацької практики та майбутнього працевлаштування.
Гурток «Encounters» працює під керівництвом доцента кафедри теорії та практики перекладу Олени Пефтієвої, засідання якого проходять раз на місяць. Усі охочі узяти участь в англомовних дискусіях можуть звертатися на кафедру теорії та практики перекладу МДУ за адресою: пр. Будівельників, 129, каб. 303 або за телефоном: (0629) 58-82-05.
Протягом жовтня у Маріупольському державному університеті пройшла низка зустрічей представників відділу рекрутингу Маріупольського міського центру зайнятості зі студентами старших курсів. Заходи проходили за сприяння навчальної лабораторії з організації практик та працевлаштування випускників МДУ.
З метою інформування молоді про нові можливості у сфері пошуку роботи до університету завітали провідні фахівці з питань зайнятості відділу рекрутингу ММЦЗ Крістіна Білоус та Владислава Кобилко.
Фахівці презентували нові сервіси центру, де публікуються актуальні вакансії та інформація про роботодавців, а саме мапу вакансій Маріуполя на платформі Google та канал у Telegram «Рекрутинг Маріуполь», розповіли про основні напрямки роботи відділу рекрутингу. Старшокурсники познайомилися зі структурою та особливостями роботи центру, дізналися, як відслідковувати вакансії та подати резюме.
Наприкінці зустрічі студенти мали можливість задати питання та заповнити резюме для формування зовнішнього кадрового резерву.
Дізнатися більше про актуальні вакансії та знайти роботу можна за посиланнями:
Телеграм-канал «Рекрутинг Маріуполь»
Мапа вакансій
У Маріупольському державному університеті відбувся заключний огляд-конкурс у рамках третього етапу Фестивалю студентської творчості «Дебют-2019». 24 жовтня першокурсники продемонстрували свою майстерність у жанрі «Хореографія».
Виступи учасників оцінювали художній керівник Балет-центру ПК «Молодіжний» Олена Беркова, керівник народного ансамблю народного танцю «Промінь», випускниця МДУ Катерина Пупирєва, соліст народного ансамблю народного танцю «Промінь» Олександр Кабанов.
Свої хореографічні номери учасники представили у трьох категоріях: «Соло», «Дует-тріо», «Танцювальні колективи». Студенти вразили глядачів цікавими рухами і постановками, незвичним костюмами і гримом.
У категорії «Соло» I місце посіли Валерія Подрезенко (факультет іноземних мов) та Аріна Мішутіна (факультет філології та масових комунікацій), друге місце дісталося Катерині Погрібняк (факультет грецької філології та перекладу), третє – Еліні Соколовій (факультет грецької філології та перекладу) та Анні Шишман (економіко-правовий факультет).
У категорії «Дует-тріо» переможцями стали студентки факультету іноземних мов Дарина Єлісєєва та Валерія Подрезенко, друге та третє місця посіли студентки факультету філології та масових комунікацій – дует Ксенії Місюревич і Валерії Єгорової та Ксенії Мюсюревич і Регіни Крижановської.
У категорії «Танцювальні колективи» I місце посів колектив факультету філології та масових комунікацій «Twelve», друге – колектив економіко-правового факультету «Інкогніто», третє місце поділили колектив факультету іноземних мов «Street dance» та колектив факультету грецької філології та перекладу «Клоуни».
Нагородження призерів усіх етапів фестивалю «Дебют-2019» відбудеться під час святкового концерту до Міжнародного дня студента.
Соціальна програма Scholarship в Україні надає гранти (стипендії) на сплату навчання в університеті. До участі запрошуються студенти контрактної форми навчання українських закладів вищої освіти.
Для участі у конкурсі на отримання гранту у розмірі 30 000 грн. студентам необхідно написати статтю або відзняти відеоролик за темою «Порівняльний аналіз стану фізичного виховання у вітчизняних ВНЗ та інших країнах світу».
Роботи приймаються до 15 травня 2020 року на електронну адресу scholarship@gym-training.com. З детальною інформацією про конкурс можна ознайомитися на сайті грантодавця.
За грант у 17 000 грн. можуть позмагатися автори статтей, есе, доповідей або дослідженнь за темою «Як просувати сервіс з ремонту побутової техніки?». Конкурсні роботи можна надіслати до 1 липня 2020 року, заповнив відповідну форму на сайті грантодавця.
У переддень Геловіну Маріупольський державний університет запрошує студентів надіти свої жахливо гарні костюми та взяти участь у конкурсі «PhotoBoo».
До участі приймаються фото студентів МДУ у лякаючому образі до Дня всіх святих. Світлину необхідно опублікувати на своїй сторінці в Instagram із хештегом#studentsBoo.
За умовами конкурсу учасник має бути підписаним на офіційну сторінку університету в Instagram, мати відкритий акаунт та подати одну світлину з відповідним хештегом у профілі.
Увага! Групові фото до участі не приймаються!
Конкурсні роботи оцінюватиме журі у складі представників студентської ради, Молодіжного центру та профкому МДУ.
За підсумками конкурсу журі визначить переможців у двох номінаціях:
Прийом робіт триватиме з 23 по 31 жовтня. Підсумки конкурсу будуть оголошені 1 листопада. Переможці отримають приємні подарунки!
З нагоди Дня працівників освіти викладачів та співробітників Маріупольського державного університету відзначили нагородами Міністерства освіти і науки України, Донецької обласної державної адміністрації та Маріупольської міської ради. Загалом нагород удостоївся 21 освітянин вишу.
Церемонію вручення проводили ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр в Маріуполі Костянтин Балабанов, проректор з міжнародних зв’язків МДУ, радник голови Донецької облдержадміністрації Микола Трофименко та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Сергій Захаров.
На всеукраїнському, обласному і міському рівнях викладачів й співробітників Маріупольського держуніверситету відзначили за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, плідну науково-педагогічну діяльність та значний особистий внесок у розвиток національної освіти і підготовки кваліфікованих спеціалістів.
В інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку», що працює на базі наукової бібліотеки Маріупольського державного університету, під керівництвом старшого викладача кафедри теорії та практики перекладу Яни Панової відбулося засідання Англійського розмовного клубу любителів кіно (English Speaking Movie Fans Club).
Цього разу учасники клубу обрали для перегляду американський пригодницький екшн режисера Майкла Ньюела «Принц Персії: Піски Часу» («Prince of Persia: The Sands of Time»). Прихильники англійської мови ділилися на команди та дискутували на тему відносин між братами, та чи важко працювати і, навіть, керувати, країною разом із родичами. Головним питанням для обговорювання стало минуле – чи потрібно повертатися до нього і намагатися змінити, або краще відпустити і жити далі.
Наприкінці засідання присутні зіграли у гру «My Three», темою якої стали «Три події минулого, які ви б хотіли змінити, або в які б ви хотіли повернутися». За словами учасників, більшість з них хотіла б мати можливість повернутися у дитинство, або повернути втрачене кохання.
Також цього дня до свята Геловіну пройшло засідання Англійського розмовного клубу для підлітків (English Speaking Club Teens). Волонтерка центру, вчителька англійської мови Наталія Юхименко розповіла підліткам історію виникнення свята, традиції та цікаві факти, наприклад, скільки грошей витрачають у США на солодощі до Геловіну та що раніше прикрашали замість гарбуза.
Також учасники засідання розв’язували складні містичні кросворди і розкривали таємниці один одного у грі «Name Your Favorite». Наприкінці зустрічі під вигуки «trick or treat» діти отримали святкові солодощі.
Детальніше про роботу розмовних клубів можна дізнатися на сторінці центру «Вікно в Америку» у Facebook.
Третій етап Фестивалю студентської творчості «Дебют-2019» у Маріупольському державному університеті розпочався з огляд-конкурсу за жанром «Вокал. Інструментальний жанр».
Виступи учасників оцінювало професіональне журі у складі заслуженого діяча естрадних мистецтв України, викладача-методиста вищої категорії Маріупольського коледжу мистецтв, голови міжнародного журі фестивалю мистецтв «Сузір'я Еллади»(Греція), члена асоціації ділових жінок України з питань культури Діани Кривошапко, художнього керівника Приазовського державного технічного університету, керівника шоу-гурту «Чаечка» ПК «Маркохім» Вікторії Позднякової та керівника вокальної студії, інструктора з організаційно-масової роботи Молодіжного центру МДУ Анни Шибаєвої.
Першокурсники не тільки співали пісні, а й демонстрували таланти у грі на музичних інструментах, зокрема скрипці, сопілці та роялі.
За підсумками огляду у категорії «Інструментальний жанр» заслужену перемогу здобула Анжеліка Васильченко (факультет грецької філології та перекладу), II місце посіла Аліна Косолап (факультет грецької філології та перекладу).
У категорії «Вокал. Соло» I місце посіли Анастасія Кононова (факультет іноземних мов) та Анастасія Ангеліна (економіко-правовий факультет), II місце поділили Марія Звєрєва (факультет іноземних мов) та Діана Хаджинова (факультет грецької філології та перекладу), III місце – Анжеліка Васильченко та Анастасія Кисіль (факультет грецької філології та перекладу). Приз глядацьких симпатій отримав Павло Немченков (історичний факультет).
У категорії «Вокал. Дует-тріо» I місце посіли дует Діани Хаджинової й Анастасії Кисіль та тріо Анастасії Кононової, Анастасії Роменської і Марії Звєрєвої, II місце – Анжеліка Васильченко та Діана Хаджинова, III місце – Анастасія Ангеліна та Андрій Боярченко.
Також цього дня пройшов огляд-конкурс за жанром «Конферанс. Художнє читання». Виступи талановитих першокурсників оцінювали організатор масових заходів міського Будинку дитячої та юнацької творчості Кальміуського району Олена Терехова та професор кафедри філософії та соціології МДУ, письменник, поет, композитор Богдан Слющинський.
За підсумками огляду у категорії «Конферанс» I місце посіли Ольга Суржанська (факультет грецької філології та перекладу) та Альона Губерна (факультет філології та масових комунікацій), II місце – Єва Матвієвська (факультет грецької філології та перекладу), III місце – Карина Шкребертько (факультет іноземних мов) та Ірина Фомичова (економіко-правовий факультет).
У категорії «Художнє читання» заслужену перемогу здобули Данило Федоров (історичний факультет) і Кирило Луценко (факультет філології та масових комунікацій), II місце посіли Анжеліка Васильченко, Анастасія Пастернак (факультет грецької філології та перекладу), Альона Губерна (факультет філології та масових комунікацій) і Максим Філіппов (історичний факультет), III місце – Ксенія Місюревич (факультет філології та масових комунікацій).
Останній огляд-конкурс у рамках третього етапу Фестивалю студентської творчості «Дебют-2019» у жанрі «Хореографія» відбудеться 24 жовтня.
17 жовтня у Маріупольському державному університеті відбулася зустріч Генерального консула Грецької Республіки в Маріуполі Грігоріоса Тассіопулоса зі студентами факультету грецької філології та перекладу.
Дипломата представив ректор МДУ, професор, Почесний Генеральний консул Республіки Кіпр в Маріуполі Костянтин Балабанов. У заході взяли участь викладачі, студенти II-IV курсів та магістри спеціальностей «Середня освіта. Мова і література (новогрецька)», «Філологія. Мова і література (новогрецька)», «Філологія. Переклад (новогрецька)».
З ініціативи пана Тассіопулоса зустріч проходила у форматі діалогу грецькою мовою. Спілкуючись зі студентами Генеральний консул звернув увагу на сучасні виклики, що стоять перед майбутніми фахівцями, та важливість розвитку критичного мислення. На його думку, життя сучасної людини зосередилося в Інтернет-просторі, тому головним завдання освіти є навчити студентів перевіряти інформацію, знаходити істину. Крім того, людині необхідно мати власну думку, дотримуватися її та захищати.
Учасники зустрічі обговорили всесвітню історію, античну філософію, грецьку літературу, міжнародні відносини та проблеми сучасного суспільства.
Наприкінці заходу пан Тассіопулос запропонував студентам самостійно обрати теми для обговорення у рамках майбутніх зустрічей.
17 жовтня на історичному факультеті Маріупольського державного університету відбувся круглий стіл, приурочений до 75-х роковин депортації українців із Польщі. Організатором заходу виступила кафедра культурології та інформаційної діяльності.
У круглому столі взяли участь члени студентських наукових товариств «Парадигма», «Контент», «ПереКЛАДач», «Фаgost», а також учні старших класів НВК «гімназія-школа» № 27.
Науковий захід відбувся з метою відновлення історичної справедливості та інформування молоді про процес примусового виселення українців, корінних мешканців, із районів Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.
На початку засідання з доповіддю виступив доцент кафедри, заслужений працівник культури України Юзеф Нікольченко. Він розповів присутнім про етапи депортації українців із новостворених південно-східних кордонів Польщі після Другої світової війни.
Проведена у 1944-1947 роках насильницька депортація та акція під кодовою назвою «Вісла» залишаються трагічними сторінками в історії українського народу. Всього з 1944 по 1946 рік до УРСР було виселено майже 500 тисяч українців,
– Юзеф Нікольченко.
Доцент кафедри В’ячеслав Кудлай ознайомив присутніх із архівними документами про депортацію українців із Польщі з 1944 по 1951 рік.
Документи свідчать, що найчастіше переселенців направляли до західних областей України – Львівської, Тернопільської, Станіславської, Волинської. Основу документів примусового переселення складають описи майна та посімейні списки, у яких зазначилися прізвища, ім’я, по-батькові, рік і місце народження усіх членів сім’ї, область, до якої переселялися і лише інколи дата переселення. В описах майна інформації було більше: додавалися прізвище, ім’я, та по батькові голови двору, населений пункт, кубатура житлових і господарських будівель, їх сума, кількість землі, а також загальна сума залишеного майна,
– В'ячеслав Кудлай.
Агенція соціальних і благодійних проектів прагне знайти талановитих молодих спеціалістів.
Головний приз - гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ.
Наразі відкрито 2 номінації:
30 000 грн. - https://gym-training.com/ru/scholarship-ua (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship@gym-training.com)
17 000 грн. - https://kyiv.repair/soczialnaya-programma-scolarship-ot-scz-kiev-remont.html (запитання та роботи надсилати через форму зворотнього зв'язку на сайті)
Участь повністю безкоштовна.
Оплачується навчання в усіх закладах, як приватних, так і державних.
Компанія «CyberShark» у рамках соціальної програми Scholarship в Україні надає студентам грант (стипендію) на сплату навчання в університеті або курсів. Призовий фонд конкурсу складає 63 000 грн.
Для участі необхідно написати аналітичну статтю обсягом 1000-3000 слів і захистити її перед журі. Теми робіт визначаються специфікою сфери діяльності грантонадавачів.
Ознайомитися з умовами можна за посиланнями:
1 грант – Тема роботи «Оффлайн кредити VS онлайн кредити»
2 грант – Тема роботи «Кращі кейси європейського страхування: як вони можуть бути корисні Україні?»
3 грант – Тема роботи «Фінансова грамотність громадянина як запорука фінансового добробуту держави»
Роботи приймаються до 20 листопада. Нагородження переможців відбудеться 7 грудня.
У рамках проєкту три переможця отримають гранти по 15 000 грн кожний. Студенти, які посядуть II-III місця отримають грошові призи у розмірі 5000 грн. та 1000 грн. у відповідності з кожної номінації.